Жителів Дядьковицької громади навчали як користуватися громадськими технологіями (civic tech)

0
332
переглядів

В неділю 26 грудня 2021 року у клубі с. Дядьковичі відбувся тренінг «Електронні інструменти, що полегшують Ваше життя!» для жителів старшого віку в межах реалізації проєкту «Електронні сервіси для побудови сталої моделі взаємодії влади і мешканців Дядьковицької територіальної громади».

Тренінг організувала громадська організація «Регіональний центр євроінтеграційних проектів» м. Рівне. В якості тренера виступив Андрій Хмельник.

Метою тренінгу було навчання жителів передпенсійного і пенсійного віку інформаційній грамотності та залучення їх до користування інформаційними ресурсами Дядьковицької громади.

Дядьковицька сільська рада нещодавно підключилась до платформи електронної демократії E-DEM (https://e-dem.ua/). Платформа об’єднує найпопулярніші інструментом електронної демократії, якими наразі користуються понад  300 громад України. Всі жителі громади мають можливість скористатись е-сервісами:

  • Місцеві петиції;
  • Громадський бюджет;
  • Відкрите місто;
  • Консультації з громадськістю.

Особливу зацікавленість викликали питання які були винесені на другу частину тренінгу:

  • Як перевірити розмір нарахованої субсидії?
  • Як подати покази лічильників дистанційно?
  • Як перевірити інформацію про власників та орендарів земельних ділянок?
  • Як перевірити платежі та виконання бюджету сільської ради?
  • Як отримати і витратити 1000 гривень за програмою “Підтримка”?

Відповіді на ці та інші питання також можна буде знайти в брошурі яку отримали всі учасники тренінгу «Громада в смартфоні, каталог інструментів громадських технологій Дядьковицької територіальної громади».

Жителі які мали з собою смартфони, змогли відразу спробувати, як працюють усі сервіси, що були у програмі тренінгу.

Матеріал підготовлено ГО «Регіональний центр євроінтеграційних проектів» в межах проєкту «Електронні сервіси для побудови сталої моделі взаємодії влади і мешканців Дядьковицької територіальної громади» за підтримки «3D Project: Розвиток попри перешкоди. Стійке громадянське суспільство в часи пандемії та в майбутньому», що виконується Фондом Східна Європа і фінансується Європейським Союзом.

Національну платформу е-демократії E-DEM створено Фондом Східна Європа в межах швейцарсько-української Програми EGAP.

ЗАЛИШТЕ КОМЕНТАР