Карантинна профорієнтація

0
874
переглядів

Життя триває. Учні старшої школи, попри усі застереження, здобувають знання і активно роздумують над тим, чи покидати стіни рідної школи, розпочавши процес освоєння певної професії, чи залишитися ще на 10-11 класи і відтермінувати дане питання.

Як завжди, воно є найбільш актуальним для учнів 9-х класів, де до карантину нормальним був поділ усіх за таким принципом: 1/3 точно покине школу після 9-го класу, 1/3 – точно залишається, а 1/3 – переживає та заздрить одноліткам, які чітко визначилися із даною життєвою позицією. Таким чином, провівши опитування 47 учнів 9-х класів 23 школи м. Рівне 24 листопада 2020 року, у цьому навчальному році, під час пандемії, середній результат майже не підтвердився, ситуація у кожному класі кардинально інша.

Алла Андрійцьо у захисному екрані проводить конкурс

Отож на питання «Чи вже знаєте, яку професію бажаєте набути?» відповідь «Ще не визначилися» обирають від 46 до 68 % опитаних. Відповідь «Точно знаю» коливається у межах від 5 до 35%. Вказали на відповідь «Вагаюсь» загалом від 19-27 % учнів. Тобто, 55% опитаних, ще не мають чіткого бачення, яку професію обирати, а якщо додати 23% тих, що ще вагаються, то ситуація з вибором професії наближається до критичної межі.

Дякуючи за проведене заняття Лариса Шевчук, заступник директора з виховної роботи, зазначила: «Переглядала фото, аж усміхнулася. Ото, озадачили Ви їх!».

Можна сказати, що озадачені ми усі!

У цьому навчальному році спостерігається збільшення кількості 10-11 класів у школах. Можливо це також вказує на проблему із самовизначенням за умови пандемії, що варто було б дослідити окремо.

Роль профорієнтації зростає, а рівень її практичної реалізації зменшується. Необхідно шукати нові підходи до здійснення традиційних її форм, активно переходити на дистанційне навчання, проведення тренінгів онлайн.

Думаємо, шукаємо і змінюємось! Проект «Ключі до професійного успіху» ГО «РЦЕП» триває, тренер застосовує засоби індивідуального захисту, дотримується дистанції і сподівається, що ми усе подолаємо разом і спробуємо дати чітку відповідь на питання «Як обрати професію?».

ЗАЛИШТЕ КОМЕНТАР