Як врахувати рекомендації ЄС у процесах стратегування на регіональному і місцевому рівнях?

0
585
переглядів

Проміжні результати проєкту “Як Угода про асоціацію з ЄС впливає на сільські громади?” були представлені на Міжнародній науково-практичній конференції “Теорія і практика менеджменту, що відбулась 13 травня в Східноєвропейському національному університеті імені Лесі Українки (м. Луцьк).

Руслан Костюкевич підготував доповідь “Потенціал підвищення ефективності місцевих і регіональних програм розвитку підприємництва у результаті застосування рекомендацій Європейського Союзу щодо управління проєктним циклом” , у якій було акцентовано увагу на можливостях і практиці застосовання методичного підходу, що має назву «управління проєктним циклом» (Project Cycle Management, PCM), який застосовується Єврокомісією з 1992 р. і базується концепції управління за результатами (Results-Based Management, RBM), яка широко застосовується в проєктах і програмах ООН.

Відповідно до цієї концепції, яка розвинена в попередніх працях, в програмах розвитку підприємництва доцільно чітко розмежовувати:

1. Індикатори впливу (Impacts Indicators) – досягнення стратегічних цілей і зміна властивостей системи чи її частини.
2. Індикатори результатів (Outcomes Indicators) – ступінь досягнення оперативних цілей.
3. Індикатори продуктів (Outputs Indicators) – характеризують час та кількість створених об’єктів, наданих послуг, якими можуть користуватися бенефіціари чи цільові групи.
4. Індикатори процесу (Inputs indicators) – відповідають окремим Key Performance Indicators програм або проектів

Дослідження індикаторів розвитку підприємництва стратегій розвитку п’яти регіонів показали, що більшість очікуваних результатів (67%) є низького рівня (до того ж, 27,3% індикаторів мають Input-level).

Вважаємо, що застосування підходів PCM та RBM суттєво вплине на результативність місцевих програм розвитку підприємництва.

ЗАЛИШТЕ КОМЕНТАР