Чи планують старшокласники своє майбутнє?

Учні НВК-ліцея №19 та ЗОШ І-ІІІ ступенів №23 міста Рівне стали учасниками проекту "Ключі до професійного успіху"

0
414
переглядів

У 2019-2020 навчальному році наш проект «Ключі до професійного успіху» стартував у мікрорайоні Ювілейний у НВК-ліцеї №19 та ЗОШ І-ІІІ ступенів №23. У ньому взяли участь більше сотні учнів 9 класів – проблема вибору професії для яких є надзвичайно актуальною через необхідність прийняття рішення продовжувати навчання у школі до 11 класу, чи здобувати професійно-технічну освіту. Саме цю невизначеність серед учнів старшої школи підтвердили результати опитування учасників профорієнтаційного тренінгу «Як обрати професію» (керівник Андрійцьо-Рузаєва А.Ю.).

Виявилося, що тільки 30 % від числа опитаних точно знають, яку професію обрати. На жаль, 70% вагається, або ще не визначились.

70%  випускників 9 класу, що професійно зорієнтовані вказали на професію, здобуття якої потребує вищої освіти, 18 % – чітко бажають отримати професійно-технічну.

30% із числа опитаних активно цікавляться інформацією про свідомий вибір професійної діяльності і мають бажання продовжити дане тематичне спілкування.  Решта або закриті для спілкування або їм відверто байдуже.

Радує той факт, що питання «Яку ж професію обрати?» на сьогоднішній день  потурбувало хоча б 1 раз, більшу половину опитаних, а це означає, що вибір стає більш свідомим. І хоча на профорієнтаційній ниві активно трудяться і школа, і державна служба зайнятості, і батьки і діти, наші вокршопи сприймаються і оцінюються молоддю на високому рівні  через інтенсивність групової взаємодії, активність і самостійність учасників, актуальний досвід й особисту залученість кожного. А це не може не надихати і спонукає нас рухатися вперед, організовуючи  все нові і нові тренінгові зустрічі!

Дізнавайтеся про усі новини про те, як не помилитися з вибором професії, до нашої спільноти – https://www.facebook.com/groups/choose.profession/

Нагадаємо, що соціальний проект “Ключі до професійного успіху” реалізується ГО “Регіональний центр євроінтеграційних проектів” у партнерстві з кафедрою менеджменту Національного університету водного господарства та природокористування.

ЗАЛИШТЕ КОМЕНТАР