Як зробити антикорупційну програму дієвою?

19 листопада 2019 року Руслан Костюкевич у рамках консультацій з громадськістю щодо затвердження антикорупційної програми Вараської міської ради провів тренінг для працівників виконкому, депутатів та громадських активістів.

0
464
переглядів

Вараська міська рада одна із небагатьох міських рад, яка вирішила прийняти антикорупційну програму, попри те, що відповідно до чинного законодавства її затвердження для міських рад є добровільною ініціативою.

Прийняття антикорупційної програми є саме по собі не вирішує проблеми корупції в органах управління. Цей документ може стати дієвим інструментом протидії корупції, якщо стане органічним елементом системної антикорупційної політики органу місцевого самоврядування.

Саме про те, як запровадити дієву антикорупційну політику та обійти ризики, з якими може зіштовхнутися процес впровадження програми, йшлося на тренінгу.

Програма тренінгу містила такі питання:

  1. АКП як інструмент антикорупційного комплаєнсу органу місцевої влади. Функції АКП , її філософія і призначення.
  2. Як повинна функціонувати АКП і що може стати на заваді? Логіка побудови процесу (PDCA) і виявлення вузьких місць. АКП і ISO 37001 ANTI-BRIBERY MANAGEMENT SYSTEMS (Системи менеджменту з протидії хабарництву).
  3. Роль, функції і завдання керівництва Вараської міської ради та Уповноваженого з протидії корупції у процесі імплементації АКП.
  4. Як розвивати антикорупційну культуру та інтегрувати її у процеси Вараської міської ради?
  5. Як оцінити корупційні ризики?  (методичні рекомендації НАЗК, методологія, кейси) (за допомогою інструментів ToP-фасилітації).
  6. Розробка плану заходів спрямованих на виконання АКП на основі «Інтегрованої методології впровадження систем і стандартів управління (IMS2)». Індикатори виконання АКП.

Довідково: Проєкт «Публічні консультації – крок до успіху громади» реалізовується Громадянською мережею “Опора” за сприяння Управління інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Рівненської обласної державної адміністрації. Метою проекту є підвищення якості прийняття рішень Вараською міською радою через ефективне та відповідальне залучення мешканців до співпраці.

ЗАЛИШТЕ КОМЕНТАР