Як оцінити якість процесів стратегування в громадах?

У зв'язку із децентралізацією в Україні відбувається бум розроблення стратегій розвитку в об'єднаних територіальних громадах. Але залишаються відкритими питання, чи будуть ці стратегії реалізовані і які проблеми закладаються ще у процесі розроблення стратегій? Наші експерти спробували знайти відповіді на ці запитання.

0
803
переглядів

13-14 грудня 2018 року Руслан Костюкевич став учасником ІІ Міжнародної науково-методичної конференції Децентралізація влади, проведення реформ в Україні. Сучасний стан та проблеми підготовки кадрів для об’єднаних територіальних громад“, де представив методичні підходи до оцінювання якості процесів стратегування в ОТГ.

Актуальність таких досліджень є досить великою, адже стратегування, як процес, не повинен завершуватися затвердженням стратегії розвитку, а має слугувати інструментом системного стратегічного менеджменту в громадах, здатного генерувати забезпечені ресурсами рішення, що відповідатимуть стратегічним викликам. Для цього потрібно забезпечувати як високу якість стратегічних рішень, так і самого процесу їх розроблення і прийняття. Адже в іншому випадку більшість прийнятих в останні роки стратегій розвитку чекатиме сумна доля більшості стратегій розвитку регіонів і громад, терміни яких уже закінчилися, а стратегічні цілі виявилися не досягнутими. Тому процес стратегування повинен ретельно плануватися, моніторитися та оцінюватися.

Методичні підходи, викладені в публікації пройшли апробування та можуть застосовуватися для оцінки стратегій і програм регіонального і місцевого рівня.

Ознайомитися з методичним підходом можна у збірнику тез (стор. 97-99)https://drive.google.com/open?id=1Ruo4kYbCviecc3YVKejzzlvaGv3F03jfЗАЛИШТЕ КОМЕНТАР