Мова – це наш генетичний код!

9 листопада День української писемності і мови

0
1401
переглядів

Конрад Лоренц (засновник науки “етології”, нобелівський лауреат) довів, що мова – це генетичний код. Це той засіб, за допомогою якого ми передаємо знання у ВЕЛИКОМУ сенсі слова (тобто знання, необхідні для виживання виду – знання про навколишній світ, про поведінку, про традиції). Все це формує нас як суспільну групу.

Традиції – це те, що не можна передати природженими інстинктами (основними, фізіологічними), але це також і те, що наш народ набув ЗА ТИСЯЧІ років!!! Це настільки важливі і глибокі речі, що спочатку навіть важко осягнути їх значимість.

Люди, предки яких розмовляли українською і які зараз розмовляють іншою мовою (за умови, що не відбувалося “змішування крові” з представниками інших культур) втрачають набуті тисячоліттями культурні надбання.
Культуру визначає мова. Культура – це те що об’єднує. Об’єднують традиції, а мова це символи, в яких вона закодована. Втратимо мову – втратимо культуру.

Мова – це спосіб мислення. Якщо ми говоримо іншою мовою, ми по іншому мислимо, змінюється наш соціальний код. Люди, які живуть на теренах України, як би сильно не любили цю землю і людей, якщо вони не говорять українською, то вони формують нову, іншу культуру, але не УКРАЇНСЬКУ.

Тому, коли зараз лунають твердження про те, що мова – це не те, за що варто воювати, то це повний абсурд!!! Можливо – це єдине за що варто воювати!!! Все інше, вторинне. Адже з втратою мови вмирає якась частинка ідентичності і свого Я.

ЗАЛИШТЕ КОМЕНТАР