ГО РЦЄП стала учасником Асамблеї УС ПГС Україна -ЄС

19 червня 2018 року відбулася Асамблея Української сторони Платформи громадянського суспільства Україна-ЄС, під час якої було обрано новий склад УС ПГС та координаторів шести робочих груп

0
965
переглядів

Асамблея УС ПГС Україна-ЄС 2018 року була особливою, оскільки поряд із вирішенням стратегічних питань та заслуховування звітів проводилися чергові вибори членів Платформи, які представлятимуть громадянське суспільство України з питань європейської інтеграції у вітчизняних та європейських інституціях.

Про важливість цього засідання свідчить перелік запрошених гостей, що взяли участь у першій частині роботи асамблеї.

Посол ЄС Хюг Мінгареллі  акцентував увагу на тому, що потрібно посилити моніторинг процесів імплементації Угоди про асоціацію, щоб зрозуміти, що рухаємося у правильному напрямі. Адже Угода є достатньо амбітною. До  того ж, на думку посла, не всі міністерства підтримують євроінтеграційні процеси. Хюг Мінгареллі висловив побажання, щоб більше залучати громадянське суспільство до процесів євроінтеграції. Важливо, щоб українці зрозуміли, що Угода про асоціацію для громадян України, а не для захисту інтересів європейських компаній і бюрократів.

Директор Урядового офісу з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанишина наголосила про те, що вузьким місцем у процесах імплементації Угоди є конструктивні комунікації і взаємодія з парламентом. До здобутків О.Стефанишина відносить прийняття Урядом плану діяльності з питань європейської інтеграції, який є найбільшим документом Уряду за часи незалежності.

Відразу зауважимо, що цей документ попри свій великий обсяг (близько 1500 стор.), не є достатньо функціональним, у перший же  квартал більше половини усіх дедлайнів порушено. До пріоритетів процесу імплементації Угоди О.Стефанишина віднесла питання комунікацій з громадянським суспільством.

В.о. директора департаменту Європейського Союзу та НАТО Сергій Саєнко закликав громадянське суспільство до переосмислення пріоритетів євроінтеграційних процесів у контексті того, що України відрилося вікно можливостей, якими можна буде скористатися шляхом продуктивної взаємодії. На думку С.Саєнка профспілки мають звернути увагу на відтік молоді за кордон та пропонувати рішення щодо молодіжної зайнятості.

Керівник департаменту Головного департаменту зовнішньої політики та європейської інтеграції Адміністрації Президента України Сергій Лещенко вказав на те, що Угода про асоціацію не виправдала очікувань багатьох українців. Потрібно зважати на те, що європейська інтеграція – це тривалий період змін. Ключовим фактором, що впливає на темпи процесів євроінтеграції є війна з Росією, під час якої Україна втратила більше 100 млрд дол.

Голова федерації профспілок України Григорій Осовий акцентував увагу на тому, що виконання зобов’язань України по Угоді становить біля 10%. Серед пріоритетів Г.Осовий виділив необхідність створення дорадчої групи з торгівлі і сталого розвитку.

Екс-голова Платформи від ОГС Зоряна Міщук зазначила, що процес імплементації набуває такої стадії що треба інтегруватися в регіони, оскільки комунікацій з громадянами з питань Угоди наразі недостатньо. Крім того, З.Міщук зауважила, що попри обіцянки Прем’єр міністра дотепер так і немає прозорої звітності Уряду з питань імплементації Угоди.

ГО “Регіональний центр євроінтеграційних проектів” як члена Асамблеї від робочої групи №6 представляв координатор проектів Руслан Костюкевич. За словами Р.Костюкевича в РГ6 відбулася зміна пріоритетів, а також члени групи обрали нового координатора – Наталю Гурську – у зв’язку із обранням Івана Кульчицького членом Платформи від ОГС.

Вітаємо обраних членів Платформи та очікуємо на активну роботу над імплементацією Угоди.

ЗАЛИШТЕ КОМЕНТАР