Результати проекту з дослідження прозорості антикорупційної політики ВУЗів включені до Національної доповіді НАЗК

0
465
переглядів

НАЦІОНАЛЬНА ДОПОВІДЬ ЩОДО РЕАЛІЗАЦІЇ ЗАСАД АНТИКОРУПЦІЙНОЇ ПОЛІТИКИ У 2017 РОЦІ (стор. 19-20)

Протягом першого півріччя 2017 року громадською організацією “Регіональний центр євроінтеграційних проектів” проводилося масштабне загальнонаціональне дослідження готовності адміністрацій закладів вищої освіти (далі – ЗВО) в України протидіяти корупційним зловживанням, оскільки у суспільстві сформульована теза про те, що корупція в освіті, а особливо у вищій, є системним явищем.

Так, на підставі аналізу відомостей, отриманих вказаною громадською організацією, зі 165 обстежених ЗВО у 71 розміщені антикорупційні програми на сайтах. Їх середній рівень прозорості за індексом прозорості антикорупційної політики становить в середньому 40,27%, тоді як у тих, у яких вони відсутні, середній рівень прозорості менший і становить 28,72%.

У 15 ЗВО кодекс етики поведінки (викладача і/чи студента) розміщено на офіційному веб-сайті. Судячи з відповідей на опитувальники (в експертів громадської організації “Регіональний центр євроінтеграційних проектів” не було можливості перевірити достовірність всіх пунктів відповідей) кодекси етики розроблено ще у 59 ЗВО.

Не створено уповноважених підрозділів з питань запобігання та виявлення корупції або не призначено уповноважених осіб у 37 ЗВО. В цих навчальних закладах усереднене значення індексу прозорості антикорупційної політики становить 9,37%. Для 128 ЗВО, де утворено такий підрозділ чи принаймні відповідальну особу – значення цього індексу в середньому становить 38,48%.

ЗАЛИШТЕ КОМЕНТАР