Уряд прозвітувався про виконання Угоди про асоціацію Україна-ЄС у 2017 році

Україна виконала майже половину своїх зобов'язань перед Європейським Союзом. Проте Уряд, як завжди, випромінює оптимізм.

0
825
переглядів

23 лютого Кабінет Міністрів України оприлюднив “Звіт про виконання угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом у 2017 році“.

Попри те, що ступінь виконання зобов’язань становить лише 41% від плану у 2017 році віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе випромінює неабиякий оптимізм на майбутнє.

Проте, попереду є ряд загроз, що можуть стати на заваді амбітним планам Уряду. Можна взяти хоча б до уваги той факт, що найбільшим гальмом у процесі імплементації Угоди є Верховна Рада України (лише 31% законопроектів прийнято від плану), продуктивність якої напередодні виборів навряд чи збільшиться.

Сфера громадського здоров’я є абсолютним аутсайдером у процесах європейської інтеграції – лише 4% від плану. Подібна картина також у сфері транспорту по поштових послуг (11%).

Повністю (на 100%) план імплементації Угоди за версією Уряду виконаний у сфері освіти та фінансів. Проте, і тут не все так однозначно. Наприклад, у сфері освіти Угода не містить чітких зобов’язань України, тому і виконання було не складним.

Загалом потрібно розуміти, що виконання плану навіть на 100% ще не свідчить про те, що в Україні швидко відбудуться реальні і прогресивні зміни. Адже на цьому етапі імплементації Угоди йдеться лиши про приведення вітчизняного законодавства до європейського. А знаючи, як в Україні налагоджена система виконання (точніше – невиконання) законів, потрібно готуватися до тривалого періоду переходу на нові стандарти і на нову якість життя.

ЗАЛИШТЕ КОМЕНТАР