Рівне-Харків-Херсон: нові містки громадської активності побудовано

У період з 6 по 8 лютого відбулося стажування громадських активістів з м. Харків і м. Херсон в ГО Регіональний центр євроінтеграційних проектів у рамках проекту "Містки громадської активності"

0
911
переглядів

Упродовж останнього місяця український громадський простір сколихнула хвиля міжрегіональних обмінів, що відбуваються у рамках проекту “Містки громадської активності“.

ГО Регіональний центр євроінтеграційних проектів також стала учасником цього проекту і провели два міні-стажування для громадських активістів з Одеської, Чернівецької, Харківської та Херсонської областей.

Про те, як відбувалося перше стажування, ми вже писали у попередніх публікаціях.

Друге стажування мало дещо іншу програму, що будувалася на потребах нових учасників. Зокрема, поряд із питаннями академічної доброчесності та активізації молодіжного громадського руху ми значну увагу приділили моніторинговим проектам та інноваційним методам стимулювання громадського активізму.

Цікавим і пізнавальним був обмін досвідом сприяння академічній доброчесності з громадськими активістами з Херсонщини, яку представляли Анастасія Погрібняк (ГО “Глобальний погляд”) і Катерина Романюк (Херсонське територіальне відділення Всеукраїнської громадської організації “Молодіжна правозахисна агенція”).

Нові перспективи співпраці у напрямку реалізації моніторингових проектів були напрацьовані з Володимирем Богатирьом (ГО “Радікс”, м. Харків).

Богдан Король – керівник проекту “Індекс прозорості антикорупційної політики ЗВО” – поділився з учасниками досвідом організації і проведення моніторингової кампанії ІПАП-2017.

Руслан Костюкевич розповів про практику та методичні підходи до громадського моніторингу регіональних і місцевих цільових програм.

Проте чи не найдинамічнішим і пізнавальним був модуль із тестування нової настільної гри Authority Transmission, яка розвиває компетентності стратегічного та системного мислення, управління портфелем проектів та ведення переговорів. Окрім самої гри Ольга Мандзюк, керівник Educational Games Space, познайомила учасників стажування із організацією роботи ігрового навчального простору та кейсами із розроблення ігор.

Поряд з активістами ГО РЦЄП досвідом ділилися представники громадського сектору Рівненщини. Дякуємо за активну участь у заходах Юрію Устимчуку (ГО “Всеукраїнський молодіжний рух “Національний Альянс”, м. Острог) та Аллі Лосік (EcoProjectGroup).

Учасники стажування долучилися до акції із відзначення Міжнародного дня безпечного інтернету (SID-2018).

Однією не менш важливою ціллю програми стажування було ознайомлення наших гостей зі Сходу та Південного Сходу України із культурою та історією нашого краю. Тому ми провели цікаві екскурсії у Рівненський краєзнавчий музей та Музей бурштину, а також познайомили учасників стажування із містом та його цікавинками.

Вважаємо, що міжрегіональна обмінна програма у форматі, що започаткував Центр культурного менеджменту і до якої ми змогли долучитися, дала новий поштовх до подолання стереотипів та налагодженню стійких довгострокових громадських ініціатив.

Проект реалізується в рамках Програми національних обмінів, за фінансування Європейського Союзу та Національного фонду підтримки демократії (США)

ЗАЛИШТЕ КОМЕНТАР