Новий поштовх до поширення академічної доброчесності у ЗВО Рівненщини

У рамках програми "Містки громадської активності" упродовж двох днів лідери студентського самоврядування Рівного та Ізмаїлу ділилися досвідом та обговорювали перспективи поширення принципів академічної доброчесності у закладах вищої освіти

0
1424
переглядів
Міжрегіональна зустріч лідерів молодіжного громадського руху

Запровадження академічної доброчесності є чи не найбільшим викликом вищої освіти України. Як показують результати багатьох досліджень, хабарництво та плагіат є головними перепонами на шляху реформування освіти. Звісно, що причин такого стану є багато і проблеми такого масштабу, як правило, не вирішуються просто. Проте, очевидним є те, що без активізації процесів “з середини” – шляхом запровадження механізмів антикорупційного комплаєнсу – системних змін не відбудеться.

Ряд закладів вищої освіти (ЗВО) значно просунулися у питаннях побудови прозорих процесів взаємодії учасників навчального процесу завдяки активній діяльності органів студентського самоврядування, спрямованої на зменшення корупціогенних факторів. Проте, потенціал у цьому напрямі залишається досить великим. Саме тому ГО “Регіональний центр євроінтеграційних проектів” у рамках міні-стажування за програмою “Містки громадської активності” ініціювала проведення низки заходів з обміну досвідом підвищення академічної доброчесності, центральною з яких стала стала “Міжрегіональна зустріч лідерів молодіжного громадського руху“.

Учасниками стажування стали громадські активісти з Одеської та Чернівецької областей –  Ольга Урсол (м. Ізмаїл), Юлія Дупешко-Джус (м. Заставна) – а також лідери студентського самоврядування з Національного університету водного господарства та природокористування та Рівненського державного гуманітарного університету.

Проведенню зустрічі лідерів студентського самоврядування передувало ознайомлення із практикою запровадження незалежного оцінювання навчальних досягнень (дякуємо за цікавий майстер-клас Віктор Кирикович та Viktor Kozyar) та системи перевірки на антиплагіат студентських дипломних робіт НУВГП (дякуємо Олександр Хоменчук).

Основною темою Міжрегіональної зустрічі лідерів молодіжного громадського руху були питання запровадження принципів академічної доброчесності в університетах. Учасники (а це лідери студентського самоврядування НУВГП, РДГУ, ІДПУ, і просто студенти-активісти) поділилися досвідом та ідеями поширення академічної доброчесності та запровадження кодексів етики (честі). Ольга Урсол поділилася досвідом Ізмаїльського державного педагогічного університету.

Крім цього, представники громадських організацій Рівного, які займаються молодіжним громадським рухом (Тарас Микитин, експерт Центру розвитку місцевого самоврядування; Алла Лосік, заступник голови ГО “Зоозахист Рівне”; Олена Судук та Анастасія Щербакова, члени ГО “Зелені ініціативи Рівненщини”), обмінялися ідеями започаткування нових молодіжних ініціатив, запросили до участі у спільних проектах та конкурсах.

Сподіваємося, що зустріч стане ще одним кроком до активізації молодіжного руху в місті.

ЗАЛИШТЕ КОМЕНТАР