Підсумкова конференція за результатами польсько-української обмінної програми “Медіасвідомість”.

Учасники проекту "Медіасвідомість" поділилися враженнями та обговорили результати польсько-української обмінної програми, що відбувалась з 7 по 17 вересня 2017 року на базі м. Криниця Здруй та Новий Сонч.

0
554
переглядів

26 вересня 2017 року на базі навчальної лабораторії кафедри менеджменту Національного університету водного господарства та природокористування відбулась підсумкова конференція за результатами проекту “Польсько-Український обмін молоді. Медіа-свідомість”, який реалізує ГО «Регіональний центр євроінтеграційних проектів» у партнерстві з Fundacja Sądecka (Польща).

Учасники поділилися враженнями, обговорили набутий досвід та дізналися про можливості подальшої участі в проектах ГО “Регіональний центр євроінтеграційних проектів”.

Голова Правління ГО “РЦЄП” та керівник відокремленого підрозділу “Європейська молодіжна ініціатива” Вікторія Порожняк розповіли про діяльність організації, молодіжні ініціативи, які будуть реалізовані найближчим часом, та можливості, які виникають у результаті участі в громадському житті громади.

 

Нагадаємо про найцікавіші моменти проекту.

Десять підлітків з України, 7 вересня 2017 року сонячного вересневого надвечірку потрапили на польську землю, а саме на вул. Длугуша 61 в Новому Сончі, в Студентському домі PWSZ. 

Багато хто з них вперше був за кордоном. Підлітків також супроводжували польські однолітки з сондецьких шкіл. В рамках польсько-українського молодіжного обміну відбувалося і навчання в журналістиці, нові форми спілкування та соціальні медіа, щоб бути в курсі того, які інструменти маніпулювання можуть бути інформацією, яка надається сучасними засобами масової інформації.

Загалом у проекті брало участь 20 дітей. Офіційно привітання було зроблено в п’ятницю вранці. Перша зустріч молодих журналістів з доказами існування польсько-української спадщини – зустріч із відомим істориком культури та етнографом Antonim Krohem.

Польська та українська молодь вихідні дні провели у місцевості, яке століттями було свідком проникнення звичаїв, культур та релігій різних етнічних груп, як польських, так і русинських. Мова йде про Криницю-Здруй. За ці дні молодь відвідала Фестиваль Бігу – одне з найбільших спортивних заходів у Центральній та Східній Європі. Поляки та українці брали участь в естафеті Sztafecie Deptaka. У здоровому тілі здоровий дух.

Проживання в Криниці не могло бути без відвідування прес-центру, який одночасно транслював спортивну подію. Вони також відвідали Muzeum Nikifora, який представляє плоди культури, які, завдяки різним традиціям, народилися тут. Вони також подолали Górę Parkową завдяки кабельній лінії PKL.
З поверненням до Nowego Sącza, з 11 по 16 вересня, взяли участь у семінарі “Медіа. Свідомість”, який відбувався в редакції “Sądeczanina”.

На початку програми відбулися мовні курси, спрямовані на впровадження основ польської та української мов, а також семінари, де молодь вивчила, географію, культуру та традиції регіонів учасників.

Під час проекту учасники взяли участь у таких заходах:

  • Семінар для журналістів – секрети та методи редагування.
  • Маркетинг та реклама в сучасних засобах масової інформації – створення візуальних рекламних матеріалів
  • Введення в соціальні мережі
  • Прес-реліз або як журналіст читає газету
  • Робота на порталі: привабливий матеріал
  • Інтернет-реклама та інтерактивна відео-мережа
  • Праця в групах – підготовка першої статті
  • Візит до штаб-квартири Газети Краківської філії
  • Телевізійна журналістика та спілкування

Наприкінці семінару кожен учасник отримав спеціальний сертифікат про закінчення курсу “Медіа. Свідомість.” на англійській мові, а також сувеніри.

Ще одна подія відбулася – одна з дівчат, Зуза, відзначала своє 15-річчя, і це не могло пройти повз уваги учасників. Був і торт, і вечірка, і піца та подарунки на день народження. До поздоровлень ще раз приєдналася редакція!

Захід супроводжувався офіційною прощальною вечіркою, повною ігр та інтеграційних забав на свіжому повітрі.

Кожна дитина також отримала рюкзак, наповнений бутербродами, цукерками, напоями та термосом для поїздки додому. Що ж, все має своє завершення.

Діти з України, які проживали в Студентському домі PWSZ, були проведене плачем вересневого неба. О 10 годині вони поїхали до України. До зустрічі!
Особливо дякуємо Khrystyna Vlodek і Liubov Kursyk, які опікувалися дітьми.

Дофінансовано Національним культурним центром під програмою “Польсько-український молодіжний обмін”

Партнери про проект: https://sadeczanin.info/wiadomosc…/polsko-ukrainska-edukacja

Деякі проекти учасників:

Україно-польська історія спорту

 

 

ЗАЛИШТЕ КОМЕНТАР