Уповноважені особи та підрозділи отримали поради від НАЗК як організовувати свою роботу

Аналіз звітів уповноважених осіб (підрозділів) з протидії корупції українських вищих закладів освіти, що проводився у рамках проекту "Покоління вільне від корупції" показав масову бездіяльність уповноважених.

0
993
переглядів

17 липня 2017 року Національне агентство з питань запобігання корупції зробило ще один крок до підвищення ефективності інституту уповноважених з протидії корупції. На своєму засіданні НАЗК прийняло рішення про затвердження Методичних рекомендацій щодо діяльності уповноважених підрозділів (уповноважених осіб) з питань запобігання  та виявлення корупції.

Методологія містить інформацію про організаційно-правові аспекти утворення та забезпечення функціонування уповноважених підрозділів (уповноважених осіб) з питань запобігання та виявлення корупції, а також порядок утворення, визначення організаційного статусу та створення умов для роботи уповноважених підрозділів. Крім того, в Методології розкриваються практичні аспекти діяльності уповноважених осіб, зокрема з організації підготовки, забезпечення та контролю за здійсненням заходів щодо запобігання корупції, взаємодії уповноважених підрозділів з громадськістю, підготовки, затвердження та моніторингу виконання антикорупційних програм.

Документ підготовлений Департаментом організації роботи із запобігання та виявлення корупції НАЗК для використання у роботі державних органів, органів влади Автономної Республіки Крим, органів місцевого самоврядування. Ці рекомендації мають інформаційно-роз’яснювальний характер та не встановлюють правових норм.

Методичні рекомендації розроблені відповідно до частини першої статті 8 ЗУ «Про запобігання корупції», абзацу четвертого підпункту «б» підпункту 2 розділу І завдань і заходів з виконання Державної програми щодо реалізації засад державної антикорупційної політики в Україні (Антикорупційної стратегії) на 2015-2017 роки, затверджених постановою КМУ від 29 квітня 2015 року №265.

Джерело: НАЗК

 

ЗАЛИШТЕ КОМЕНТАР