НАЗК затвердила Типову антикорупційну програму юридичної особи

0
710
переглядів

Національне агенство з питань запобігання корупції своїм рішенням від 02.03.2017 року затвердило “Типову антикорупційну програму юридичної особи“.

Потрібно зауважити, що розроблення документу відбувалося із залученням провідних вітчизняних і закордонних експертів. Як повідомляє сайт НАЗК , програму розроблено спільно з фахівцями проекту Програми розвитку ООН в Україні «Прозорість та доброчесність публічного сектору» з урахуванням міжнародного стандарту ISO 37001 «Anti-bribery management systems», інших міжнародних актів та стандартів у сфері запобігання корупції у юридичних особах державного та приватного сектору економіки. Проект Типової антикорупційної програми також опрацьовувався фахівцями Американської торгівельної палати в Україні, Європейської Бізнес Асоціації та Ради бізнес-омбудсмена.

Вказана програма є комплексом правил, стандартів і процедур щодо виявлення, протидії та запобігання корупції та одним із необхідних та обґрунтованих антикорупційних заходів у діяльності юридичної особи.

Імплементація Типової антикорупційної програми дозволить удосконалити комплаєнс-політику юридичних осіб, спрямовану на запобігання та попередження вчинення їх працівниками корупційних чи пов’язаних з ними правопорушень, а також на забезпечення відповідності діяльності юридичної особи вимогам антикорупційного законодавства.

Крім того, запровадження антикорупційних програм юридичними особами на основі Типової дозволить впровадити систему комплаєнс-контролю за дотриманням їх працівниками нормативно-правових актів, внутрішніх процедур і правил у сфері антикорупційної діяльності.

Ефективне впровадження антикорупційних програм юридичних осіб забезпечить прозорість їх діяльності, справедливе і неупереджене виконання працівниками і керівництвом юридичних осіб своїх функціональних
обов’язків, що не лише дозволить зекономити державні кошти та моніторити їх використання юридичною особою, а й стане поштовхом до розвитку економіки держави, оскільки позитивно вплине на рівень конкурентоспроможності та інвестиційної привабливості бізнес-середовища України.

Нагадуємо, що антикорупційні програми в обов’язковому порядку затверджуються керівниками:

державних, комунальних підприємств, господарських товариств (у яких державна або комунальна частка перевищує 50 відсотків), де середньооблікова чисельність працюючих за звітний (фінансовий) рік перевищує 50 осіб, а обсяг валового доходу від реалізації продукції (робіт, послуг) за цей період перевищує 70 мільйонів гривень;

юридичних осіб, які є учасниками попередньої кваліфікації, учасниками процедури закупівлі відповідно до Закону України «Про здійснення державних закупівель», якщо вартість закупівлі товару (товарів), послуги (послуг), робіт дорівнює або перевищує 20 мільйонів гривень.

Ознайомитися з Типовою програмою

 

ЗАЛИШТЕ КОМЕНТАР